یکی از جذابیت‌های شبکه‌های اجتماعی تعامل با کاربرهاست، گرفتن بازخورد و همراه کردن کاربر از مهمترین عناصر برای اثر بخشی به شمار می‌رود. بر کسی پوشیده نیست که اینستاگرام در ایران کنونی تنها شبکه اجتماعی رسمی و فعال به شمار می‌رود!

در این بین نکته مهم این است زبان فارسی به هزار و یک علت پشتیبانی کاملی در این پلتفرم ندارد و البته که هر کسی که یک بار از ابزار نظرسنجی استفاده کرده باشد، میداند که این ویجت با زبان فارسی همخوانی ندارد و نتایج آن قابل بررسی و صحیح نیست!

موضوع چیست؟ ویجت نظرسنجی اینستاگرام که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در گوشی‌های فارسی زبان یک نتیجه و در گوشی‌های انگلیسی زبان نتیجه‌ای برعکس دارد! ( یعنی اگر شما در گوشی هایی که زبان فارسی روی آنها فعال شده “بله” را بزنید پاسخ منفی و “نه” برای شما ثبت می‌شود.)

عجیب اینکه امشب (۲۷ فرورودین ۹۹) وزیر جوان (محمدجواد آذری جهرمی) در صفحه اینستاگرامش (اینجا) که ۶۹۱ هزار نفر دنبال کننده دارد، اقدام به نظر سنجی به این روش کرده است! بعید است که وزیر اطلاعی از این باگ نداشته باشد، ولی آیا این به آن معنی است که نتایج نظرسنجی برایش مهم نیست؟؟؟؟

چه خوب بود اگر توییتر (که از قضا وزیر ما اینجا در آن هم فعال است) برای ایرانیان فیلتر نبود و به آسانی می‌توانستیم از امکان نظرسنجی ساده و کامل آن بهره ببریم!
خوب تر میشد اگر از پلتفرمی ایرانی و جذاب به نام پرس لاین porsline.ir برای ثبت نظرات کاربران کمک گرفته میشد!

و چه خوب می‌شد اگر…

در ادامه نمونه سوالاتی که آقای وزیر در اینستاگرامش ارائه کرده اند را با هم مروری خواهیم کرد.

View this post on Instagram

. یکی از جذابیت‌های شبکه‌های اجتماعی تعامل با کاربرهاست، گرفتن بازخورد و همراه کردن کاربر از مهمترین عناصر برای اثر بخشی به شمار می‌رود. بر کسی پوشیده نیست که اینستاگرام در ایران کنونی تنها شبکه اجتماعی رسمی و فعال به شمار می‌رود! . در این بین نکته مهم این است زبان فارسی به هزار و یک علت پشتیبانی کاملی در این پلتفرم ندارد و البته که هر کسی که یک بار از ابزار نظرسنجی استفاده کرده باشد، میداند که این ویجت با زبان فارسی همخوانی ندارد و نتایج آن قابل بررسی و صحیح نیست! . موضوع چیست؟ ویجت نظرسنجی اینستاگرام که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در گوشی‌های فارسی زبان یک نتیجه و در گوشی‌های انگلیسی زبان نتیجه‌ای برعکس دارد! ( یعنی اگر شما در گوشی هایی که زبان فارسی روی آنها فعال شده "بله" را بزنید پاسخ منفی و "نه" برای شما ثبت می‌شود.) . عجیب اینکه امشب وزیر جوان در صفحه اینستاگرامش که ۶۹۱ هزار نفر دنبال کننده دارد، اقدام به نظر سنجی به این روش کرده است! بعید است که وزیر اطلاعی از این باگ نداشته باشد، ولی آیا این به آن معنی است که نتایج نظرسنجی برایش مهم نیست؟؟؟؟ . چه خوب بود اگر توییتر (که از قضا وزیر ما در آن هم فعال است) برای ایرانیان فیلتر نبود و به آسانی می‌توانستیم از امکان نظرسنجی ساده و کامل آن بهره ببریم! . خوب تر میشد اگر از پلتفرمی ایرانی و جذاب به نام پرس لاین porsline.ir برای ثبت نظرات کاربران کمک گرفته میشد! و چه خوب می‌شد اگر… . #وزیرجوان #آذری_جهرمی #اینستاگرام #نظرسنجی #فیلترنیگ #توییتر #پرس_لاین #ویجت #شبکه_های_اجتماعی #social #socialmedia #فارسی #زبان_فارسی

A post shared by ali.pb (@alipb) on